Můj příběh
Miluju zdravý pohyb a jako fyzioterapeutka a matka čtyřletého syna pomáhám ostatním maminkám naučit se nejen správné manipulaci s kojenci,ale i jak hravou formou podpořit psychomotorický vývoj tak, aby daly dětem do života ten nejlepší možný základ.
Můj příběh
Dnes jsem dětská fyzioterapeutka, lektorka kojeneckých kurzů a máma tří a půl letého syna, který si rád zacvičí, běhá, skáče a zdolá kde jakou překážku. Umí házet, kopat do balónu, zazpívat skákal pes, ale i obalit řízky, nebo si po sobě uklidit hračky. Jako matka cítím velkou hrdost. Obrací se na mě kamarádky jako čerstvé maminky pro radu ohledně manipulace, nebo třeba jestli šátek ano, či ne.
Jak se ze mě stala matka.
Ale vždycky jsem si v této asi nejdůležitější životní roli tak jistá nebyla. Před pár lety jsem byla v roli mámy taky nováček a přesto, že jsem vystudovala fyzioterapii a už na škole jsem pracovala s dětmi, když se mi narodil syn, připadala jsem si jako nepopsaný list papíru.
Celé těhotenství jsem se zaměřovala na porod, načetla jsem spoustu knih o těhotenství a porodu, napsala si porodní plán, ale úplně jsem se zapomněla připravit na to, co přijde potom.
A pak to najednou bylo tady. Ležela jsem v porodnici a se mnou ten malý tvoreček a já ani nevěděla, jak ho mám správně chytit, abych mu neublížila, natož abych věděla jak s ním manipulovat abych podpořila správný psychomotorický vývoj.
Cítila jsem se nejistá, nevěděla jsem co a jak dělat a sestry v porodnici zajímalo jen kolik malý váží. A tak se stalo, že jsem v synových 3 týdnech volala kamarádce, dětské fyzioterapeutce, že má syn predilekci hlavičky k jedné straně a co s tím.
A studium začlo nanovo.
Začala jsem načítat literaturu jako Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se děťátko od Evy Kiedroňové, odborné časopisy Fyzioterapie, Vojtovu metodu pro rodiče, začala se synem cvičit a absolvovala jsem lektorský kurz cvičení pro kojence. Když jsem začala se synem cvičit, predilekce hlavičky velmi záhy zmizela. Naučila jsem se správnou manipulaci tzv. handling, která je v prvních dnech, týdnech a měsících nesmírně důležitá pro zdravý vývoj.
Moje cesta jako lektorky.
Ale tím můj zájem neskončil, tou dobou už jsem několik let jako lektorka vedla cvičení pro rodiče s dětmi od 9 měsíců a po narození syna jsem začala vést i cvičení pro kojence od 3 měsíců, kde se maminky učí nejen správné manipulaci a jak hravou formou procvičit jednotlivé důležité dovednosti v psychomotorickém vývoji dětí, ale zacvičí si i maminky. Při cvičení se zaměřujeme hlavně na posílení svalů pánevního dna a hluboké břišní svaly, které jsou spolu s bránicí součástí hlubokého stabilizačního systému těla.
Pamatuji si, jak těžké byly mé začátky jako mámy a proto jsem se rozhodla s vámi své zkušenosti sdílet. Po 3 letech práce s kojenci, pro Vás připravuji online kurz manipulace s kojenci.
- Kde se dozvíte, jak je vhodné děti nosit,protože první dny, týdny a měsíce jsou nejdůležitější pro správný vývoj a děti jsou doslova ve vašich rukách.
- Ukážeme si jak podpořit psychomotorický vývoj dětía jak zapojit ty správné svaly
- A na co si dát pozor,abychom dětem naopak neublížili a vyhli se případným zdravotním komplikacím.
- Zacvičí si i maminky.U cvičení maminek se zaměříme na posílení svalů pánevního dna a hlubokých břišních svalů.
- Projdeme si vývojové polohy.Během cvičení si s maminkami projdeme vývojovými polohami od 3. měsíce, takže si na vlastní kůži vyzkoušíme, jak to mají děti těžké.